Blog na firmowej stronie

30 marca 2017 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, Poradnik | 2 Komentarze

Aktualności na stronie firmowej głównie działają na dwóch płaszczyznach:
– Oddziaływanie na klienta.
– Pomoc w pozycjonowaniu.

blank

Są to ogólne hasła i każde z osobna zawiera w sobie kilka ważnych elementów.

1. Oddziaływanie na klienta.

Klient odwiedzający naszą stronę widząc systematyczne wpisy dotyczące dziedziny naszej firmy odniesie wrażenie, że pracują tu ludzie, którym zależy na tym co robią i jak to robią.
Może pomyśleć – mają wiedzę, dzielą się nią, są aktywni na wielu poziomach, są otwarci do ludzi.
Oczywiście zakładam, że wpisy są na poziomie, a nie jest to lanie wody.
Ta część jest związana z budowaniem relacji z klientem, na zwiększaniu wiarygodności firmy.

Kolejny taki „psychiczny” aspekt to prezentacja swoich usługi i produktów. Ma to miejsce, gdy publikujemy możliwości, ciekawostki, nowości, zastosowania, co można zyskać i w jaki sposób.
Ta część należy już bezpośrednio do sprzedaży.

2. Oddziaływanie na Google.
Pod tym pięknym hasłem skrywa się po prostu pozycjonowanie.

Dzięki wpisywaniu kolejnych tekstów karmimy mechanizm Google. To sprawia, że strona zaczyna wypływać na wysokich pozycjach dla różnych fraz z tak zwanego długiego ogona. Nie przyniesie to ogromnego ruchu na naszej stronie, ale biorąc pod uwagę wysiłek w prowadzenie bloga oraz to co dodatkowego zyskujemy dzięki niemu, to i tak jest to duży atut.

Drugi wielki atut to zdobywanie naturalnych linków. Ma to miejsce, gdy teksty na naszym blogu są pomocne dla innych osób. Wtedy zdarza się, że osoby umieszczają adres jednej z naszych podstron na swojej stronie internetowej.
Są to bardzo mocne naturalne linki. Dodam, że każdy kto zajmuje się pozycjonowaniem o takich marzy. Aczkolwiek żeby tak się stało nasz blog musi być wysokich lotów, czyli mieć wartościowe teksty w danej dziedzinie, musi być ich sporo oraz powinny pojawiać się systematycznie.

Można powiedzieć, że dobry blog to mocne, a czasami nawet bardzo mocne wsparcie działań marketingowych. Jedyny minus to czas poświęcony na przygotowywanie tekstów, bywa też, że i zdjęć lub innych multimediów.

Zdjęcie do tego wpisu ma się nijak. To mój syn kombinujący coś przy kotwicy. Niestety zdjęcie robiłem teleobiektywem stojąc na latarni morskiej i do końca nie mam pewności co młodzieniec chciał osiągnąć.
Pomimo, że zdjęcie nie wnosi nic do tematu wpisu, to dzielę się nim z radości uchwycenia ciekawego kadru. A co, mój blog to mogę 😉

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

2 komentarze

  1. Tomasz Bartosiewicz

    Tak, to może okazać się całkiem spore wyzwanie.
    Ja mam na to taki sposób, że gromadzę pomysły odnośnie tematów na firmowego bloga. Choć część z wpisów jest robiona dość spontanicznie. To te gdzie zdjęcie jest główną treścią.
    A notatki robię w komputerze, w specjalnym katalogu umieszczam pliki tekstowe. Jednak gdy jestem z dala od komputera pomysły zapisuję w notatniku w telefonie komórkowym.
    To bardzo ułatwia, ponieważ gdy zawisa ten bat nad głową 😉 czyli gdy nadchodzi czas na wrzucenie czegoś na stronę, jest w czym wybierać.
    Oczywiście notatkę należy rozwinąć, no i tu kłania się poświęcenie czasu na przygotowanie zgrabnego tekstu.
    Ale moim zdaniem warto.

  2. Anita

    Ale panie premierze jak żyć? 😉
    Chciałam zapytać skąd pomysły na bloga czerpać?
    Miałam kilka miesięcy, nic się nie działo, bo nie wiedziałam co tam pisać, a poza tym zawsze miałam pełno spraw na głowie. W końcu usunęłam link w menu, bo zaczynał blog straszyć zamiast budować moją markę…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Można to śmiało nazwać rewolucją, a zbliża się ona wielkimi krokami. Niektórzy spece od SEO zaczynają to zauważać i czasami gdzieś w sieci można spotkać ciekawe analizy. Wynika z nich, że strony www, którymi się opiekują piszący, przyciągają duży ruch, który jest niewspółmiernie wielki do środków jakie włożono w linkowanie. I to jest najbardziej zaskakujące, ten stosunek działań do efektów, zwłaszcza pod kątem linkowania.

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Tytuł wpisu to zbiór tematów, które przy niedzieli mnie naszyły, a że pod czaszką kipi kreatywność, to pozwalam jej się wydostać przy pomocy klawiatury. A i że kocham muzykę wszelkiej maści, to dziś się też podzielę pewnym smacznym kąskiem, który idealnie pasuje do mojego pisania o sztucznej inteligencji i jej zagrożeniach wynikających z jej rozwoju, bo i o tym też wspomnę.

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Zastanawiasz się może nad przyszłością WordPress’a? Pewnie nie. No chyba, że twój biznes oparty jest o tworzenie lub obsługę stron internetowych i czasami sprawdzasz czy twoje narzędzia mają potencjał w przyszłości. Albo może jesteś amatorem, który dzierga strony wieczorowo i sprawdzasz czy ten WordPress jeszcze długo pociągnie. A może ktoś Ci stawia stronę na WordPress’ie i chcesz dowiedzieć się czy długo ona podziała? Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością WordPress’a to zapraszam do lektury.

CSS before i after dla Google są za ścianą

CSS before i after dla Google są za ścianą

Na oficjalnym profilu Google na platformie X pojawił się wpis „Zalecamy, aby nie dodawać znaczących treści ani symboli za pomocą pseudoelementów CSS ::before i ::after”. Spece z Google stwierdzają, że takie treści nie mogą być wykorzystywane do indeksowania stron. Jako ciekawostkę można dodać, że nie jest to zmiana w działaniu wyszukiwarki Google. Została ona po prostu wspomniana w dokumentacji.

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?