Strona z panelem administracyjnym – System CMS

Systemy CMS (Content Management System czyli System Zarządzania Treścią), pozwalają na łatwe zarządzanie całą zawartością strony z poziomu przeglądarki, a wszystkie wprowadzane materiały zachowują jednolitą szatę graficzną oraz strukturę.
System CMS inaczej mówiąc jest to strona z panelem administracyjnym.

Jeśli zapragniesz dodać nową pozycję w menu to zmiana następuje w jednym miejscu. Nie trzeba poprawiać dziesiątek dokumentów html, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych statycznych stron. Poza tym obejdziesz się bez dodatkowych programów do przesyłania plików na serwer. Wszystko zrobisz za pomocą przeglądarki internetowej.

Budowa i edycja strony przypomina układanie klocków, które doskonale do siebie pasują – dzięki czemu serwis zachowuje zawsze oryginalny i jednolity wygląd.

Strony z panelem administracyjnym zostały przygotowane z myślą o osobach niewykwalifikowanych w zakresie edycji dokumentów HTML, dlatego mogą one być obsługiwane przez każdą osobę, która posiada podstawową wiedzę dotyczącą obsługi komputera. Po krótkim przeszkoleniu użytkownik bez żadnej specjalistycznej wiedzy może dodawać nowe strony oraz aktualizować już istniejące.
Edycja treści strony przypomina korzystanie z edytora tekstu Microsoft Word.

Jak już nadmieniłem wcześniej, administracja całą stroną odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Osoba dokonująca zmian nie musi znać składni języka HTML. Zalogowany do systemu użytkownik oglądając stronę w trybie edycji widzi dodatkowe opcje, które odpowiadają danemu poziomowi uprawnień. Przyciśnięcie jednego guzika sprawia, że zmiany naniesione w serwisie w trybie edycji, są automatycznie nanoszone na całą witrynę.

Zaawansowany system uprawnień pozwala na nadanie praw każdemu użytkownikowi tak, aby miał on dostęp tylko do określonej części serwisu. W ten sposób aktualizację i rozbudowę serwisu można rozłożyć pomiędzy różne osoby, które będą zajmowały się odpowiednimi do swoich kompetencji częściami witryny.

Strona z panelem administracyjnym jest przeznaczona zarówno dla małych, kilkunasto stronowych serwisów, jak również dla dużych witryn składających się z setek dokumentów.

W takim systemie można uruchomić wiele modułów – galeria, forum dyskusyjne, ogłoszenia, sklep internetowy, wyszukiwarkę, chat czyli pogawędki na żywo, książki adresowe, ankiety, kalendarze wydarzeń i wiele wiele innych.
Dostępna jest opcja do zarządzania banerami. Można tam określić ilość wyświetleń danej reklamy. Dodatkowo system pokazuje ilość kliknięć na dany obrazek, a klientom umożliwia przejrzenie statystyk ich banera.

Jeśli zajdzie potrzeba odmiany szaty graficznej, wystarczy zmodyfikować kilka plików szablonu graficznego oraz wgrać nowe obrazki, a wszystkie strony otrzymają nowy wygląd.

Systemy CMS mogą być wdrożone w nowo powstającym jak i w już istniejącym serwisie internetowym.

Dodatkowo systemy te umożliwiają zarządzanie treścią w kilku wersjach językowych. Przygotowanie obcojęzycznych materiałów jest bardzo łatwe.

Zastosowanie systemu CMS znacznie usprawnia wszelkie działania związane z aktualizacją danych. Oszczędzasz w ten sposób czas na konsultacje i wszelkie czynności pośrednio związane z dopracowaniem szczegółów aktualizacji przez osoby z zewnątrz.
Poza tym znacznie oszczędzasz koszty tychże aktualizacji. Pieniądze przeznaczone na aktualizację strony możesz wydać na reklamę.

Zastanawiasz się teraz o kosztach. Myślisz – skoro zaoszczędzę na wydatkach związanych z obsługą strony to ile musi kosztować taka strona z panelem administracyjnym?
Wbrew pozorom nie jest to droga inwestycja. Napisanie systemu według potrzeb jednego klienta to kosztowna sprawa, natomiast w naszej ofercie znajdziesz już przygotowany system, który tylko dopasowujemy do twoich potrzeb. Tak więc w stosunku do innych ofert płacisz znacznie mniej.

Jeśli chcesz poznać ceny skontaktuj się z nami przedstawiając swoje potrzeby.

Wdrożenie systemu CMS zazwyczaj obejmuje kroki:

  • instalacja i konfiguracja
  • opracowanie szaty graficznej
  • wprowadzenie materiałów na stronę
  • naukę obsługi systemu
  • pomoc techniczną

Podsumowując zalety systemów CMS mogę powiedzieć, że aktualizacja stron internetowych może być równie prosta jak praca ze zwykłym edytorem tekstu, jakim dla przykładu jest Microsoft Word.

Jeśli lubisz czytać i zgłębiać temat zapraszam do lektury wpisu: System do zarządzania stroną WordPress, czy może dedykowany?

 

Zleć nam opracowanie strony internetowej, oto korzyści:

Wieloletnie tworzenie stron internetowych w Bydgoszczy zapewniło nam bardzo duże doświadczenie w branży.

Zleć nam tworzenie strony internetowej, oto korzyści:

Projektowanie stron www Bydgoszcz powinno powierzać się tylko doświadczonej firmie - ITB Vega należy pod tym względem do liderów i tak mówią klienci, sprawdź referencje!

Zleć nam przygotowanie strony internetowej, oto korzyści:

Tworzenie stron internetowych to nie tylko "zrobienie" strony www, naszym klientom dajemy także wsparcie w przyszłości.

Zleć nam zaprojektowanie strony internetowej, oto korzyści:

Systemy do edycji stron internetowych to nasz atut, który bardzo doceniają klienci.

Możesz nam zlecić tworzenie strony internetowej, oto korzyści:

Tworzymy dla firm nowoczesne i piękne strony internetowe Bydgoszcz.

Możesz nam zlecić stworzenie strony internetowej, oto korzyści:

Tworzymy strony internetowe w Bydgoszczy na każdą kieszeń i dostosowane do wymogów klienta.

Możesz nam zlecić opracowanie strony internetowej, oto korzyści:

Zajmujemy się nieprzerwanie projektowaniem stron w Bydgoszczy od ponad 10 lat.

Możesz nam zlecić zaprojektowanie strony internetowej, oto korzyści:

Tworzymy strony internetowe w Bydgoszczy wykorzystując najnowsze technologie branżowe.

Możesz nam zlecić projektowanie strony internetowej, oto korzyści:

Strony internetowe w Bydgoszczy tworzymy dotrzymując terminu umówionego z klientem.

Dlaczego nam zlecisz tworzenie strony internetowej:

Doświadczenie znacznie przekraczające 10 lat pozwala nam tworzyć strony w pełni funkcjonalne i przykuwające oko.

Dlaczego nam zlecisz zaprojektowanie strony internetowej:

Projektowanie stron internetowych to nie tylko nasza profesja, czyli sposób na zarabianie, ale także hobby i pasja.

Dlaczego nam zlecisz utworzenie strony internetowej:

Tworzenie stron internetowych sprawia nam wiele radości - internet to nasza pasja.

Zamów u nas tworzenie strony internetowej, oto korzyści:

Jesteśmy pionierami w Bydgoszczy, projektowanie stron internetowych zaczynaliśmy jako jedni z pierwszych.

Zamów u nas projektowanie strony internetowej, oto korzyści:

Wyróżnia nas na rynku tworzenia stron internetowych dbałość o potrzeby klienta - w czasie projektowania i po oddaniu strony internetowej.

Zamów u nas opracowanie strony internetowej, oto korzyści:

Tworzymy firmowe strony internetowe w Bydgoszczy - to nasza główna lokalizacja.