Tworzenie stron internetowych

Nie ma co pisać, że oferuję profesjonalne tworzenie stron internetowych, każdy sam może ocenić moje prace oraz zapoznać się z referencjami.

W tym miejscu opowiem tylko o kilku istotnych według mnie sprawach.

Jeśli szukasz informacji odnośnie aktualizacji zajrzyj tutaj:

Strona www jest wizerunkiem w Internecie firmy lub osoby, jest też źródłem informacji oraz interaktywnym środowiskiem kontaktu z klientem. Jest to najtańszy sposób przekazania dowolnej informacji do dowolnej liczby odbiorców na całym świecie.
Na stronach można umieścić wręcz nieograniczone ilości tekstu, zdjęć, tabel oraz innych rzeczy, z których użytkownik wybierze sobie to, co go w danej chwili zainteresuje. Oczywiście ta „nieograniczoność” też ma swoje ograniczenia 😉

Internet to interaktywne medium. Jego dodatkowym atutem jest możliwość otrzymania informacji zwrotnych – poznania oczekiwań i preferencji potencjalnych klientów.
Kolejny plus to łatwa aktualizacja często zmieniających się treści. Mogą to być dla przykładu ceny oraz informacje o promocjach, nowych towarach i usługach, terminy spotkań itp.

Projekt i realizacja stron www

Projektem zajmuję się od podstaw. Moją podstawową zasadą jest – Tworzenie stron to usługa dla klienta, dlatego zawsze pracuję według potrzeb moich klientów. Treść i wygląd serwisu ustalana jest w wyniku konsultacji obu stron. Każdy projekt w trakcie budowy podlega ocenie i weryfikacji klienta, aż do uzyskania ostatecznej formy. Tworzenie stron internetowych rozpoczyna się od omówienia potrzeb klienta. Największy nacisk w projektowaniu kładę na projekt graficzny oraz na funkcjonalność serwisu. Strona ma być dobrze postrzegana czyli ma być estetyczna, miła dla oka oraz zachęcająca do klikania po niej. Przy większych serwisach internetowych znaczenie ma również łatwość w nawigacji.

Wykonuję zarówno proste serwisy www – wizytówki firm w Internecie, jak również bardziej zaawansowane dynamiczne strony z możliwością pełnej administracji i zarządzania treścią, w tym także sklepy internetowe. Oferuję kompleksowe usługi – od koncepcji po wykonanie.

Każda strona zostaje przeze mnie zoptymalizowana pod kątem Google, tak aby wspierała proces „walki” o pozycje w wynikach szukania Google.
Poza tym każda nowa strona jest responsywna, co prócz zwiększenia użyteczności także sprzyja wyższym pozycjom w Google.

Aktualizacja stron internetowych

Strony internetowe tworzę z wykorzystaniem nowoczesnych środków – PHP, JavaScript, bazy MySQL.
Dla klientów, którzy potrzebują częstych zmian na stronie, przykładowo aktualizacja oferty lub aktualności, polecam systemy CMS. CMS z angielskiego oznacza Content Management System czyli System Zarządzania Treścią. Można inaczej powiedzieć, że jest to strona z panelem administracyjnym.

Dzięki zastosowaniu systemu CMS sam dokonujesz aktualizacji materiałów na stronie. W ten sposób znacznie usprawnisz wszelkie działania związane z aktualizacją. Oszczędzasz także czas na konsultacje oraz na czynności pośrednio związane z dopracowaniem szczegółów aktualizacji przez obce osoby.
Poza tym znacznie oszczędzasz koszty tychże aktualizacji. Pieniądze przeznaczone na aktualizację strony możesz wydać na reklamę swojej działalności.

Zajrzyj na stronę systemy CMS, tam znajdziesz więcej informacji na temat tego typu stron.

A gdzie znajdę cennik?

Ceny za tworzenie stron internetowych są zróżnicowane, ponieważ zależą one od wielkości i stopnia złożoności danego projektu. Bardzo trudno jest dokonać wyceny strony nie znając szczegółów zlecenia. Dokładne kalkulacje podaję po omówieniu Twoich potrzeb.

Cena strony internetowej głównie zależy od czynników:

  • Stopień złożoności strony (rodzaj nawigacji i szaty graficznej, ilość podstron w serwisie).
  • Ilość zamieszczonych zdjęć, grafik i innych multimediów.
  • Możliwość dynamicznego tworzenia i aktualizacji treści (na ile rozbudowany powinien być panel administracyjny dla właściciela witryny).
  • Forma dostarczonych materiałów (ile czasu potrzeba na ich obróbkę).

Dysponując nawet niewielkim budżetem można wypromować w Internecie dobry wizerunek firmy. Jestem przekonany, że znajdę odpowiednie i satysfakcjonujące dla Ciebie rozwiązanie.

Na koniec chciałbym nadmienić, że źle wykonana strona jest nie tylko nieskuteczna, czyli są to pieniądze wydane nadaremno, lecz co jest równie ważne jeśli nie ważniejsze, taka odstraszająca wyglądem i sposobem nawigacji strona jest niebezpieczna dla wizerunku firmy, którą promuje.

Zajmuję się tworzeniem stron internetowych, jak też opieką nad nimi. Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy. Z Bydgoszczy i okolic pochodzi też większość moich klientów, ponieważ ludzie cenią sobie bezpośredni kontakt z twórcą i opiekunem ich stron internetowych. Ale systematycznie wykonuję także zlecenia zdalne. Z niektórymi moimi klientami nie widziałem się nigdy na oczy, a współpracujemy już po kilkanaście lat.

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mną, z przyjemnością porozmawiam.