David Attenborough w Dzień dobry TVN

8 maja 2016 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 0 komentarzy

Równo 20 lat temu kupiłem książkę „Prywatne życie roślin” Davida Attenborough. Zakupów dokonałem kierowany szacunkiem do mojego profesora, który mocno zachwalał tego słynnego telewizyjnego przyrodnika. Wtedy go nie znałem, ale po przeczytaniu książki nabrałem ochoty na więcej i rozkochałem się w sposobie, w jaki pan Attenborough pokazuje nasze naturalne środowisko.

z-zdrogi

Dzisiaj zobaczyłem fragment programu z okazji 90-tych urodzin Davida Attenborough. Był to wywiad w Dzień dobry TVN. Całość można obejrzeć na tej stronie.

Jest to bardzo osobisty wpis. Zastanawiałem się czy na stronie firmowej coś takiego opublikować. Po przemyśleniach zadecydowałem puścić to publicznie. A co tam, sprzedaję siebie całego, a nie tylko swoje umiejętności, tak więc niech ludzie wiedzą z kim mają i będą mieli do czynienia. Także od tej osobistej strony.
To także wyjaśnia dlaczego tak bardzo lubię fotografować przyrodę, zaraziłem się dawno temu 🙂

Nie wierzę w zbiegi okoliczności. Dzisiaj żona włączyła telewizor idealnie na TVN i to w momencie, gdy pan Attenborough opowiadał o Bogu. Szczęka mi opadła, ponieważ to jest temat, który gnębi prawie każdą osobę z otwartym umysłem. Przyrodnik pięknie to wyjaśnił. Facet ma dar do doboru słów i przekazywania informacji w zwięzłej formie. Ja za to odkąd pamiętam za dużo liter używam. Poniżej wyłuszczę ten fragment:

Anna Senkara:

Słyszałam, że niektórzy naciskają na pana, by wymieniał pan Boga, jako współautora swoich filmów.

David Attenborough:

Czasem dostaję listy w których jest napisane: widziałeś tyle wspaniałych rzeczy, pięknych ptaków, motyli, kwiatów, nigdy jednak nie wspomniałeś, że to Bogu zawdzięczamy ich stworzenie. Zawsze odpowiadam, że to całkowita prawda, ale dlaczego zawsze mówi się wyłącznie o rzeczach pięknych?

A co na przykład z robakiem w oku małego afrykańskiego chłopca, takim, który w ciągu najbliższych pięciu lat uczyni tego chłopca niewidomym? Ten robak nie żyje nigdzie indziej na świecie, żyje wyłącznie w oku człowieka.

Wychodzi więc na to, że Bóg stworzył także tego robaka. Ja nie wierzę, aby była to robota miłosiernego Boga. Bardzo trudno w coś takiego uwierzyć. Dlatego uważam, że lepiej gdy po prostu pokazuję co dzieje się w świecie natury, a każdy wyrabia sobie swoją własną opinię na ten temat, czy to dzieło Boga czy nie.

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.