Jesienny portret

19 października 2015 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 0 komentarzy

zamyslony

Wygrzebałem jedno ze zdjęć,
bo naszła mnie ochota na kawę!
tak tak, jestem zawodowym kawo-mleko-miodo pijcem 🙂

Na kawę, ponieważ jest to nagroda w konkursie u Pawła Syrjusa:
http://FotoKursy.TV/ckf-2015-10
od którego nauczyłem się nie wyzywać na swój fotoaparat 🙂

Drugim powodem jest puszczenie w świat zdjęcia dla mnie wyjątkowego. Wyjątkowego ponieważ:

* Człowiek na nim jest mi bliski.

* Jest to zdjęcie z zaskoczenia, czając się zastałem go w głębokiej zadumie.
Jak się potem okazało rozmyślał o rodzinie,
a że pełnię czasami rolę spowiednika,
więc zastanawiam się jak na zdjęciach można oddać
emocje i myśli osób na zdjęciach.

* Zdjęcie wykonane z partyzanta przy wykorzystaniu chińskiego taniego obiektywu, w którym wszystko trzeba ręcznie ustawiać. Czyli robić nim zdjęcia z zaskoczenia jest niezwykle trudno. Za to obiektyw ma niesamowitą zaletę: potrzebuje mało światła, więc w ciemniejszych zaułkach bez lampy błyskowej mogę zaszaleć i czasami nawet udaje mi się kogoś zaskoczyć

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.