Maszyna do odrabiania lekcji

29 maja 2023 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, Sztuczna inteligencja | 0 komentarzy

Rozwój informatyczny bywa czasami zatrważający. Tak to właśnie może wyglądać w przypadku projektu, który ma wyręczać nasze dzieci w ich obowiązkach.
Szczegóły znajdziesz na stronie z linku poniżej, a w tym wpisie chciałbym skupić się na tym co istotne, czyli po co jest ten projekt, a nie jak działa maszyna.

hackaday.io/project/190788-homework-machine

Na pierwszy rzut oka wygląda to na okaleczanie dziecka, ponieważ zabieramy mu wysiłek jaki ma wkładać w swoją naukę.
Tak to może wyglądać, ale jest tu drugie dno, ponieważ tam, gdzie do głosu chodzą skrajności, pojawią się również skrajności, ale z drugiego bieguna. Wahadło zawsze chce wrócić.
Tam gdzie jest okupant, zawsze pojawi się partyzant, nawet w Tybecie, gdzie przecież dominuje buddyzm.

W Indiach system edukacyjny jest podobnie do d… tak jak i w Polsce. Czyli pamięciówki, mało jest praktycznych zajęć, mało debat. Mam dwójkę dzieci, jedno wylatuje niedługo z podstawówki, a drugie z liceum. Także nie przesadzam używając słowa na 4 litery. System szkolny w naszym kraju dodatkowo jest rozbrajany przez ministerstwo edukacji.

Projekt maszyny do odrabiania lekcji ma właśnie zwrócić uwagę na ten fakt, tylko, że w Indiach. U nas nauczyciele zaczynają już borykać się z podobnymi problemami. To oczywiście są wypracowania pisane przez AI, a spotkałem się także z automatami, które zgłaszają naszą obecność podczas zdalnych zajęć.

Typowa nauka na pamięć dobra była, ale zapewne w czasach przed światowymi wojnami. Jeżeli masz dziecko to czuwaj nad jego rozwojem, tak emocjonalnym, jak i pod kątem edukacji, bo ta szkolna jest słaba, nie nadąża za zmianami jakie w świecie zachodzą.

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.