Stylizacja poprzedni wpis / kolejny wpis

7 maja 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 2 Komentarze

Niektóre motywy WordPress nie mają wizualnie dopracowanej części odpowiedzialnej za przejście do starszego / nowszego wpisu. Jest to ta sekcja widoczna pod szczegółami wpisu.

W zależności od motywu jaki wykorzystujemy na naszej stronie można łatwiej lub trudniej zmodyfikować te odsyłacze. Pierwszy pomysł w jaki sposób to zrobić, to zapewne zmiana funkcji, która jest odpowiedzialna za generowanie tej części kodu. Jednakże nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, a nawet jeśli potrafi to zrobić to nie musi, ponieważ można prostym zabiegiem dodać klasy do odsyłaczy.

blank

Poniżej przykład – podglądając kod strony widzimy już dodane klasy „starszy-wpis” i „nowszy-wpis”.

<nav class="navigation post-navigation">
 <h1 class="screen-reader-text">Zobacz wpisy</h1>
 <div class="nav-links">
 <a class="starszy-wpis" href="https://www.itbvega.pl/automatycznie-zmieniany-stopce-strony/" rel="prev"><span class="meta-nav">&laquo; Poprzedni wpis</span>Automatycznie zmieniany rok w stopce strony</a>
 <a class="nowszy-wpis" href="https://www.itbvega.pl/ograniczanie-ilosci-starszych-wersji-wpisow-w-wordpress/" rel="next"><span class="meta-nav">Kolejny wpis &raquo;</span>Ograniczanie ilości starszych wersji wpisów w WordPress</a>
 </div>
</nav>

Mając te klasy można dalej bawić się w stylizowanie wyglądu przy pomocy kodu CSS. Efekt końcowy może być taki:

 

Zapewne jest to nic wielkiego, można by dodać jakieś graficzne dodatki, na przykład strzałki etc. Jednakże tutaj chodziło dokładnie o takie delikatne stylizowanie. Odsyłacze zostały rozmieszczone obok siebie, a każda linia tekstu odpowiednio delikatnie sformatowana – odpowiednia wielkość i grubość czcionek oraz podkreślenie dla odsyłaczy.

W jaki sposób dodać te klasy?
W pliku functions.php należy wstawić kod:

add_filter('next_post_link', 'post_link_attributes1');
add_filter('previous_post_link', 'post_link_attributes2');

function post_link_attributes1($output) {
 $code = 'class="nowszy-wpis"';
 return str_replace('<a href=', '<a '.$code.' href=', $output);
}
function post_link_attributes2($output) {
 $code = 'class="starszy-wpis"';
 return str_replace('<a href=', '<a '.$code.' href=', $output);
}

i po sprawie 🙂

A czemu wiewiórka jako obrazek tytułowy?
Bo uwielbiam robić zdjęcia, bo kocham wiewiórki, no i trzecie bo – wiewiórki są ciekawskie.
Stare pierniki na wsiach gadały: ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ale to jest wielki fałsz. Ciekawość prowadzi do rozwoju, pomaga doświadczać tego świata, badać, sięgać dalej, robić kolejny krok, który z piekłem nie ma nic wspólnego. Także starym piernikom dziękujemy i robimy ciekawski krok…

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

2 komentarze

  1. Tomasz Bartosiewicz

    Pozdrowienia dla wielbicieli wiewiórek! 🙂

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Można to śmiało nazwać rewolucją, a zbliża się ona wielkimi krokami. Niektórzy spece od SEO zaczynają to zauważać i czasami gdzieś w sieci można spotkać ciekawe analizy. Wynika z nich, że strony www, którymi się opiekują piszący, przyciągają duży ruch, który jest niewspółmiernie wielki do środków jakie włożono w linkowanie. I to jest najbardziej zaskakujące, ten stosunek działań do efektów, zwłaszcza pod kątem linkowania.

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Tytuł wpisu to zbiór tematów, które przy niedzieli mnie naszyły, a że pod czaszką kipi kreatywność, to pozwalam jej się wydostać przy pomocy klawiatury. A i że kocham muzykę wszelkiej maści, to dziś się też podzielę pewnym smacznym kąskiem, który idealnie pasuje do mojego pisania o sztucznej inteligencji i jej zagrożeniach wynikających z jej rozwoju, bo i o tym też wspomnę.

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Zastanawiasz się może nad przyszłością WordPress’a? Pewnie nie. No chyba, że twój biznes oparty jest o tworzenie lub obsługę stron internetowych i czasami sprawdzasz czy twoje narzędzia mają potencjał w przyszłości. Albo może jesteś amatorem, który dzierga strony wieczorowo i sprawdzasz czy ten WordPress jeszcze długo pociągnie. A może ktoś Ci stawia stronę na WordPress’ie i chcesz dowiedzieć się czy długo ona podziała? Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością WordPress’a to zapraszam do lektury.

CSS before i after dla Google są za ścianą

CSS before i after dla Google są za ścianą

Na oficjalnym profilu Google na platformie X pojawił się wpis „Zalecamy, aby nie dodawać znaczących treści ani symboli za pomocą pseudoelementów CSS ::before i ::after”. Spece z Google stwierdzają, że takie treści nie mogą być wykorzystywane do indeksowania stron. Jako ciekawostkę można dodać, że nie jest to zmiana w działaniu wyszukiwarki Google. Została ona po prostu wspomniana w dokumentacji.

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?