Ograniczanie ilości starszych wersji wpisów w WordPress

5 kwietnia 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 1 komentarz

Dbając o zasoby własnego serwera wydaje się rozsądne ograniczenie ilości rewizji, czyli poprzednich wersji wpisów. Domyślnie WordPress nie ma żadnych ograniczeń, czyli rewizji może być całkiem spora ilość.

Może niekoniecznie należy pozbyć się ich całkowicie, lecz wprowadzenie jakiegoś limitu dla mnie jest bardzo dobrym pomysłem. Nie potrzebuję kilkunastu wersji tekstu, który przygotowywałem. Z reguły tyle ich powstaje podczas przygotowywania aktualności.

blank

Warto mieć świadomość, że każda taka wersja zwiększa rozmiar bazy danych. Dla małej firmowej strony może nie stanowi to dużego wyzwania, lecz gdy tekstów jest dużo, a do tego mamy tworzenie kopii bazy danych i wysyłanie jej na skrzynkę email, to może należałoby zająć się tym tematem, aby nie zaśmiecać skrzynki pocztowej i miejsca na dysku (przecież gdzieś te kopie bazy składujemy).

Ale różne są potrzeby i upodobania, dlatego poniżej przedstawię dwa zapisy.
Edytujemy plik w głównym katalogu WordPress’a:
wp-config.php

Aby pozbyć się całkowicie poprzednich wersji należy wkleić kod:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

Natomiast, aby ograniczyć ilość rewizji do jakiejś rozsądnej ilości zamiast false wpisujemy liczbę:

define('WP_POST_REVISIONS', 3);

Ważne jest, że na niektórych serwerach nie zadziała to ograniczenie, jeśli wkleimy podany kod gdzieś dalej w pliku konfiguracyjnym lub na jego końcu.
Dlatego warto na wszelki wypadek wkleić tą linijkę zaraz po pierwszym komentarzu. Własnoręcznie sprawdziłem, działa nawet na takich opornych serwerach 🙂

Po godzinach

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Temat AI jest wszędzie, w mojej pracy także się pojawił. Testowałem ChatGPT-4 na różne sposoby, jednym z nich było wydobycie informacji o innych sztucznych inteligencjach. Wyszło bardzo wesoło, można podładować swoje akumulatory 😉

Tajemnica Nabu – Gra audio

Tajemnica Nabu – Gra audio

Zapraszam do posmakowania innej formy gier na komputerze – do zatopienia się w świat dźwięku. Gra audio to taka forma zabawy,  gdzie zamiast wpatrywania się w ekran słuchasz i budujesz scenę w wyobraźni.

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Temat dotyczy poprawy sklepu internetowego, jak więc możesz się domyślać chodzi o zwiększenie sprzedaży. Pytanie, które się za tym czai to – czy tylko reklama jest ważna? A może są czynniki w samej budowie sklepu internetowego, które hamują sprzedaż lub odstraszają klientów?

Prawidłowa postawa przy komputerze

Prawidłowa postawa przy komputerze

Przy biurku siedzę już całkiem długo, w tym roku bliżej mi będzie do pięćdziesiątki niż czterdziestki, a że jestem ciekawskie jajo, więc coś tam już zdążyłem przetestować w tym temacie. Może komuś się przyda, choćby aby przekonać się jakie są możliwości w tym temacie.

1 komentarz

  1. Mirek

    o to to to właśnie było mi potrzebne mocno bardzo straszebnie! dzięki za podpowiedź, bo w żaden sposób nie chciało mi zadziałać. dopiero jak zobaczyłem, że ma być na samej górze, bo czasami nie działa to mnie olśniło 🙂

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *