Ograniczanie ilości starszych wersji wpisów w WordPress

Dbając o zasoby własnego serwera wydaje się rozsądne ograniczenie ilości rewizji, czyli poprzednich wersji wpisów. Domyślnie WordPress nie ma żadnych ograniczeń, czyli rewizji może być całkiem spora ilość.

Może niekoniecznie należy pozbyć się ich całkowicie, lecz wprowadzenie jakiegoś limitu dla mnie jest bardzo dobrym pomysłem. Nie potrzebuję kilkunastu wersji tekstu, który przygotowywałem. Z reguły tyle ich powstaje podczas przygotowywania aktualności.

Warto mieć świadomość, że każda taka wersja zwiększa rozmiar bazy danych. Dla małej firmowej strony może nie stanowi to dużego wyzwania, lecz gdy tekstów jest dużo, a do tego mamy tworzenie kopii bazy danych i wysyłanie jej na skrzynkę email, to może należałoby zająć się tym tematem, aby nie zaśmiecać skrzynki pocztowej i miejsca na dysku (przecież gdzieś te kopie bazy składujemy).

Ale różne są potrzeby i upodobania, dlatego poniżej przedstawię dwa zapisy.
Edytujemy plik w głównym katalogu WordPress’a:
wp-config.php

Aby pozbyć się całkowicie poprzednich wersji należy wkleić kod:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

Natomiast, aby ograniczyć ilość rewizji do jakiejś rozsądnej ilości zamiast false wpisujemy liczbę:

define('WP_POST_REVISIONS', 3);

Ważne jest, że na niektórych serwerach nie zadziała to ograniczenie, jeśli wkleimy podany kod gdzieś dalej w pliku konfiguracyjnym lub na jego końcu.
Dlatego warto na wszelki wypadek wkleić tą linijkę zaraz po pierwszym komentarzu. Własnoręcznie sprawdziłem, działa nawet na takich opornych serwerach 🙂

5 kwietnia 2018, Tomasz Bartosiewicz, komentarzy 1

Jeden komentarz do “Ograniczanie ilości starszych wersji wpisów w WordPress”

  1. o to to to właśnie było mi potrzebne mocno bardzo straszebnie! dzięki za podpowiedź, bo w żaden sposób nie chciało mi zadziałać. dopiero jak zobaczyłem, że ma być na samej górze, bo czasami nie działa to mnie olśniło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *