Ograniczanie ilości starszych wersji wpisów w WordPress

5 kwietnia 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 1 komentarz

Dbając o zasoby własnego serwera wydaje się rozsądne ograniczenie ilości rewizji, czyli poprzednich wersji wpisów. Domyślnie WordPress nie ma żadnych ograniczeń, czyli rewizji może być całkiem spora ilość.

Może niekoniecznie należy pozbyć się ich całkowicie, lecz wprowadzenie jakiegoś limitu dla mnie jest bardzo dobrym pomysłem. Nie potrzebuję kilkunastu wersji tekstu, który przygotowywałem. Z reguły tyle ich powstaje podczas przygotowywania aktualności.

blank

Warto mieć świadomość, że każda taka wersja zwiększa rozmiar bazy danych. Dla małej firmowej strony może nie stanowi to dużego wyzwania, lecz gdy tekstów jest dużo, a do tego mamy tworzenie kopii bazy danych i wysyłanie jej na skrzynkę email, to może należałoby zająć się tym tematem, aby nie zaśmiecać skrzynki pocztowej i miejsca na dysku (przecież gdzieś te kopie bazy składujemy).

Ale różne są potrzeby i upodobania, dlatego poniżej przedstawię dwa zapisy.
Edytujemy plik w głównym katalogu WordPress’a:
wp-config.php

Aby pozbyć się całkowicie poprzednich wersji należy wkleić kod:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

Natomiast, aby ograniczyć ilość rewizji do jakiejś rozsądnej ilości zamiast false wpisujemy liczbę:

define('WP_POST_REVISIONS', 3);

Ważne jest, że na niektórych serwerach nie zadziała to ograniczenie, jeśli wkleimy podany kod gdzieś dalej w pliku konfiguracyjnym lub na jego końcu.
Dlatego warto na wszelki wypadek wkleić tą linijkę zaraz po pierwszym komentarzu. Własnoręcznie sprawdziłem, działa nawet na takich opornych serwerach 🙂

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

1 komentarz

  1. Mirek

    o to to to właśnie było mi potrzebne mocno bardzo straszebnie! dzięki za podpowiedź, bo w żaden sposób nie chciało mi zadziałać. dopiero jak zobaczyłem, że ma być na samej górze, bo czasami nie działa to mnie olśniło 🙂

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Można to śmiało nazwać rewolucją, a zbliża się ona wielkimi krokami. Niektórzy spece od SEO zaczynają to zauważać i czasami gdzieś w sieci można spotkać ciekawe analizy. Wynika z nich, że strony www, którymi się opiekują piszący, przyciągają duży ruch, który jest niewspółmiernie wielki do środków jakie włożono w linkowanie. I to jest najbardziej zaskakujące, ten stosunek działań do efektów, zwłaszcza pod kątem linkowania.

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Tytuł wpisu to zbiór tematów, które przy niedzieli mnie naszyły, a że pod czaszką kipi kreatywność, to pozwalam jej się wydostać przy pomocy klawiatury. A i że kocham muzykę wszelkiej maści, to dziś się też podzielę pewnym smacznym kąskiem, który idealnie pasuje do mojego pisania o sztucznej inteligencji i jej zagrożeniach wynikających z jej rozwoju, bo i o tym też wspomnę.

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Zastanawiasz się może nad przyszłością WordPress’a? Pewnie nie. No chyba, że twój biznes oparty jest o tworzenie lub obsługę stron internetowych i czasami sprawdzasz czy twoje narzędzia mają potencjał w przyszłości. Albo może jesteś amatorem, który dzierga strony wieczorowo i sprawdzasz czy ten WordPress jeszcze długo pociągnie. A może ktoś Ci stawia stronę na WordPress’ie i chcesz dowiedzieć się czy długo ona podziała? Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością WordPress’a to zapraszam do lektury.

CSS before i after dla Google są za ścianą

CSS before i after dla Google są za ścianą

Na oficjalnym profilu Google na platformie X pojawił się wpis „Zalecamy, aby nie dodawać znaczących treści ani symboli za pomocą pseudoelementów CSS ::before i ::after”. Spece z Google stwierdzają, że takie treści nie mogą być wykorzystywane do indeksowania stron. Jako ciekawostkę można dodać, że nie jest to zmiana w działaniu wyszukiwarki Google. Została ona po prostu wspomniana w dokumentacji.

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?