Zabawa w wojsko

17 października 2017 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 0 komentarzy

Za jakiś czas obejrzymy „Przełęcz ocalonych” lub inne dzieło filmowe mocno pokazujące z czym związany jest żołnierski zawód. Tymczasem mój młodzieniec jest za młody na takie kino, więc od święta niech biega razem z rówieśnikami z karabinem w ręku.

Oglądając te zdjęcia naszła mnie pewna myśl nostalgiczna. Ludzie pracują na rzecz społeczeństwa. Wnoszą pewne idee, rozwijają je, tworzą przepisy i różne kanony zachowań. Tymczasem na świecie wciąż panuje przemoc. I wcale ona nie jest mniejsza. Wręcz przeciwnie.

Nie da się przepisami wnieść pokoju. To pokazuje cała nasza historia od kiedy ją spisujemy. A im więcej przepisów, tym bardziej zawoalowana i częstsza jest przemoc na drugim człowieku.

Nie da się pokoju wnieść karabinem. Co rusz zdarza się wielki przywódca, który chce podbić inne narody, aby je „zjednoczyć”. Cóż, w tym momencie zjednoczenie nabiera totalnie nowego znaczenia jakościowego: zlepienie na siłę części nie pasujących do siebie…

Jedyne co możemy zrobić, to poszerzać naszą tolerancję. Brak szacunku do drugiego człowieka sprawia, że gwałcimy go na każdym poziomie. To dotyczy tak drobnych spraw materialnych, jak i tych związanych z ciałem oraz psychiką. Czyli kradzieże, przestępstwa seksualne, aż w końcu narzucanie przekonań. Przekonań co do tego jak się zachować, ubrać, jak żyć, w jakiego boga wierzyć…

Bez szacunku żadne przepisy i żadne wojsko nie pomoże. I działa to w dwie strony. Wymagamy tego od polityków, ale czy szanujemy ich jako ludzi, czy tylko widzimy … (tu należy wstawić własne epitety).

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.