Zhakowana strona – komunikat w przeglądarce Chrome

8 stycznia 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, Poradnik | 0 komentarzy

Zgłosiła się pewna pani z problemem. Mówi: klienci do mnie dzwonią, że nie mogą wejść na moją stronę internetową i podejrzeć towaru do zamówienia, bo pojawia się straszny komunikat.

Zabrzmiało drastycznie, emocje prawie jak podczas oglądania „Obcego”, ale ten straszny komunikat to zwykła informacja. Niestety taka informacja skutecznie może odebrać nam klientów. Strona tej pani została zainfekowana jakimś paskudnym wirusem, Google to szybko namierzyło i ochraniało użytkowników korzystających z wyszukiwarki lub z przeglądarki Chrome.

W wynikach szukania pojawiło się małe info, że możliwe jest, iż podana strona padła ofiarą ataku hakerskiego. Natomiast w przeglądarce Chrome pojawił się taki ekran jak na załączonym obrazku.

A całkiem niedawno na blogu pojawił się tekst odnośnie bezpieczeństwa stron internetowych.
Samo życie – tu znowu był problem z hasłami, a dokładniej mówiąc z trywialnie prostym hasłem do usługi hostingowej. Bywało, że widziałem hasła w stylu: agnieszka, krzeslo, biurko, pantofelek… To aż wywołuje gęsią skórkę. Są to stanowczo zbyt proste hasła, a przede wszystkich to wyrażenia słownikowe, czyli proste do namierzenia metodą prób i błędów.

Także to jest takie małe przypomnienie, że za bezpieczeństwo jesteśmy sami odpowiedzialni, a we wpisie do którego wyżej link zamieściłem, znajdziecie dokładne wytyczne na co zwrócić uwagę, aby strona internetowa była odpowiednio zabezpieczona. Przy okazji – są też sposoby, aby utrudnić złamanie nawet i prostego hasła, ale o tym właśnie przeczytasz w podlinkowanym wpisie.

Po godzinach

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Temat AI jest wszędzie, w mojej pracy także się pojawił. Testowałem ChatGPT-4 na różne sposoby, jednym z nich było wydobycie informacji o innych sztucznych inteligencjach. Wyszło bardzo wesoło, można podładować swoje akumulatory 😉

Tajemnica Nabu – Gra audio

Tajemnica Nabu – Gra audio

Zapraszam do posmakowania innej formy gier na komputerze – do zatopienia się w świat dźwięku. Gra audio to taka forma zabawy,  gdzie zamiast wpatrywania się w ekran słuchasz i budujesz scenę w wyobraźni.

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Temat dotyczy poprawy sklepu internetowego, jak więc możesz się domyślać chodzi o zwiększenie sprzedaży. Pytanie, które się za tym czai to – czy tylko reklama jest ważna? A może są czynniki w samej budowie sklepu internetowego, które hamują sprzedaż lub odstraszają klientów?

Prawidłowa postawa przy komputerze

Prawidłowa postawa przy komputerze

Przy biurku siedzę już całkiem długo, w tym roku bliżej mi będzie do pięćdziesiątki niż czterdziestki, a że jestem ciekawskie jajo, więc coś tam już zdążyłem przetestować w tym temacie. Może komuś się przyda, choćby aby przekonać się jakie są możliwości w tym temacie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *