Ciekawska mrówka

28 stycznia 2016 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 0 komentarzy

stokrotka-mrowka

Za oknem szaro-buro, śnieg stopniał. Zima chyba się ewakuuje, więc wrzucę kolorową fotkę.

Testowałem kiedyś pierścienie oddalające. Dla niewtajemniczonych – to takie metalowe duże obrączki, które oddalają obiektyw od aparatu fotograficznego. Oczywiście aparat musi posiadać funkcję zmiany obiektywu, w zwykłych kompaktach tego nie można zrobić.

Dzięki oddaleniu obiektywu od aparatu otrzymuje się efekt dodatkowego powiększenia obrazu. Do pewnego stopnia jest to nawet użyteczne i można pobawić się w fotografię makro, czyli robienie zdjęć malutkim obiektom.

Taki właśnie makro obiekt znalazłem na stokrotce. Ciekawe, czego ta mrówka tam szukała? 🙂

Po godzinach

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Temat AI jest wszędzie, w mojej pracy także się pojawił. Testowałem ChatGPT-4 na różne sposoby, jednym z nich było wydobycie informacji o innych sztucznych inteligencjach. Wyszło bardzo wesoło, można podładować swoje akumulatory 😉

Tajemnica Nabu – Gra audio

Tajemnica Nabu – Gra audio

Zapraszam do posmakowania innej formy gier na komputerze – do zatopienia się w świat dźwięku. Gra audio to taka forma zabawy,  gdzie zamiast wpatrywania się w ekran słuchasz i budujesz scenę w wyobraźni.

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Temat dotyczy poprawy sklepu internetowego, jak więc możesz się domyślać chodzi o zwiększenie sprzedaży. Pytanie, które się za tym czai to – czy tylko reklama jest ważna? A może są czynniki w samej budowie sklepu internetowego, które hamują sprzedaż lub odstraszają klientów?

Prawidłowa postawa przy komputerze

Prawidłowa postawa przy komputerze

Przy biurku siedzę już całkiem długo, w tym roku bliżej mi będzie do pięćdziesiątki niż czterdziestki, a że jestem ciekawskie jajo, więc coś tam już zdążyłem przetestować w tym temacie. Może komuś się przyda, choćby aby przekonać się jakie są możliwości w tym temacie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *