Królewska fotka

26 maja 2016 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 0 komentarzy

Pewne daty są znaczące dla pewnych ludzi. Jedni wolą Sylwestra, inni piątek trzynastego, a ja należę do „wielbicieli” swoich urodzin. Dla mnie to mały skarb, ponieważ zachęca do autorefleksji, do weryfikacji celów, wyciągania wniosków, do korekty kursu i paru innych głębokich spraw.

urodziny

Im dłużej żyję, tym bardziej wydaje mi się, że jestem bardzo stary. Nie mam na myśli życia biologicznego, lecz coś ulotnego, ponadczasowego, coś co jest większe. Chodzi mi o Ducha, o Źródło z którego pochodzę i o siłę/powód dla którego tu jestem.

Ktoś może powiedzieć – przejadłem się, ktoś inny, że dojrzewam, a jeszcze inni na mszę lub do specjalisty terapeuty odeślą 😉
Jedno jest pewne – wyciąganie wniosków i weryfikacja celów wraz z wprowadzeniem zmian na kursie to bardzo budujące doświadczenie, wyzwalające i do tego radosne. Radosne ponieważ daje ulgę – bo gdy z worka który non stop targamy wyrzucimy kupę gruzu, to nie może być inaczej.

Co ciekawe gruz zasłania to co w tym worku targamy cennego, coś bardzo ulotnego, delikatnego, coś co nie może zostać zmierzone jak ten gruz, który nas męczy i często wręcz dobija nadmiernym obciążeniem. A co takiego gruz przysłania? No skarby rzecz jasna. Do życiowego worka wrzucamy tak śmieci jak i skarby. Tylko czasami skarby zostają zawalone ciężkimi śmieciami.

Te skarby to nasze związki. Związki z ludźmi, nie tylko bliskimi lecz też i obcymi, sporadycznie lub jednostkowo napotykanymi.
Czyli chodzi o wspólne doświadczenia, ponieważ drugi człowiek to najlepsze zwierciadło ukazujące co głęboko skrywamy.

Kurczaki, no mógłbym reklamować pewien bank! 😀
Liczą się ludzie…

A zdjęcie oczywiście zrobione dla hecy, bo urodziny, bo tory ucięte, bo fajna łączka, bo piękny las.

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.