Znak drogowy

5 czerwca 2016 | Na luzie, Po godzinach - Wszystkie wpisy | 4 Komentarze

Właśnie mija ćwierćwiecze odkąd posiadam prawo jazdy i mimo, że często korzystam z auta i nawet na znaki drogowe spoglądam 😉 to takiego cudaka jeszcze nie widziałem.

znak-drogowy

Znak postawiony przy torach. Zdjęcie zrobiłem stojąc na przejeździe kolejowym. Nie ma szans, aby znak dotyczył jezdni, był zbyt daleko od niej, ustawiony równolegle do ulicy, czyli znak tylko dla maszynisty.

Ale co on może oznaczać?
Uwaga! Na najbliższym zakręcie możliwe ciężarówki wyłaniające się z nienacka, a dokładniej z krzaków…

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

4 komentarze

 1. Tomasz Bartosiewicz

  Chyba na kolei pracowałeś albo masz kogoś w rodzinie co porusza się w tych tematach. Dzięki za rozwiązanie zagadki! 🙂

 2. Zenon Kolejarz

  Zapewne chodzi o:

  1. Przed przejazdami i przejściami wszystkich kategorii należy ustawić przy torze kolejowym wskaźnik „W6a” określony w przepisach sygnalizacji na PKP, nakazujący danie sygnału „baczność”, gdy ze względu na warunki miejscowe konieczne jest dodatkowe ostrzeżenie o zbliżaniu się pojazdu szynowego.

  2. Wskaźnik „W6a” powinien być ustawiony przed przejazdem lub przejściem w odległości wyrażonej w metrach, równej iloczynowi liczby określającej największą dozwoloną prędkość pojazdów szynowych na danej linii kolejowej wyrażoną w km/h i pomnożonej, w zależności od warunków miejscowych, przez współczynnik o wielkości od 6 do 8.

  http://kolej.krb.com.pl/mtigm33/rozdz7.htm

 3. Tomasz Bartosiewicz

  To stare drogi na terenie Zachemu w Bydgoszczy. Od jakiegoś czasu można tam wjeżdżać bez przepustek, Zachem został zlikwidowany, obok powstaje BPPT, a na terenach po Zachemie działają różne mniejsze i większe firmy.

 4. CiekawskiDżordż

  A gdzie takie dziwolągi stawiają? Mi to wygląda na ostrzeżenie przed ciężarówkami.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.