Niełamliwe spacje wstawiane przez edytor wizualny WordPress’a

10 grudnia 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 0 komentarzy

Czasami podczas edycji treści zaobserwować można dziwne ustawianie wierszy – niektóre słowa jakby na siłę są przenoszone do kolejnych wierszy. Winne za to są niełamliwe spacje.

Problem z niełamliwymi spacjami, które wstawia edytor TinyMCE jest dość tajemniczy. Nie każda osoba go doświadcza. W anglojęzycznej społeczności WordPress’a znalazłem wyjaśnienia, że za problem odpowiada przeglądarka Chrome, a nie edytor wizualny.

blank

Rozwiązanie problemu twardych spacji

Są różne rozwiązania, które nie zawsze działają i bywają całkiem pokraczne. Poniżej przedstawiam to, które sprawdziłem i jestem z niego zadowolony.

W rozwiązaniu tym zbędne niełamliwe spacje są usuwane w momencie zapisywania treści w bazie danych. To zapewnia, że obojętnie ile tych niechcianych znaków wytworzymy w trakcie edycji wpisu do bazy danych trafi wyczyszczony tekst.

W celu wdrożenia tej łatki wystarczy do pliku functions.php naszego motywu dodać mały kod:

function magic_remove_nbsps($content) {
$content = str_replace(array("\xc2\xa0", " "), " ", $content);
return $content;
}
add_filter('content_save_pre', 'magic_remove_nbsps');

Jest jedna wada tego rozwiązania – działa tylko dla nowych wpisów, a jeśli chcemy usunąć niełamliwe spacje z już istniejących wpisów należy wejść do każdego i kliknąć „zaktualizuj”. Nie musimy nic edytować, wystarczy, aby wpis został ponownie zapisany w bazie danych.

A zdjęcie co ma wnieść do tego wpisu?
Ten gołąb wyglądał na mądrego doradcę, pewnie dzielił się ze swoimi pobratymcami wiedzą. A co, normalnie poczułem się jak taki dostojny jegomość, który dzieli się z innymi swoją mądrością! Eeee, jak on w Smerfach się nazywał? Mądrala?   😉

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.