Usunięcie tagów w WooCommerce

17 grudnia 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 0 komentarzy

Tagi to prócz kategorii druga taksonomia, która w WooCommerce służy do szufladkowania produktów. Ale jak wiele osób korzysta z tagów w WooCommerce?

Niewiele i to bardzo bardzo niewiele. Tak więc skoro nie korzystam i wątpliwe jest abym to wykorzystał, to może usunę z menu? O to właśnie ostatnio podpytał mnie klient. Chciał usunąć wszystko co zbędne, aby nie zagracało mu menu, widoków itd.

blank

Aby usunąć tagi z menu „Produkty” należy do pliku functions.php naszego motywu wkleić kod:

add_action('init', function() {
register_taxonomy('product_tag', 'product', [
'public' => false,
'show_ui' => false,
'show_admin_column' => false,
'show_in_nav_menus' => false,
'show_tagcloud' => false,
]);
}, 100);

I możemy jeszcze usunąć tagi z widoku listy produktów. Odpadnie jedna zbędna kolumna. W tym celu dodajemy do powyższego kod:

add_action( 'admin_init' , function() {
add_filter('manage_product_posts_columns', function($columns) {
unset($columns['product_tag']);
return $columns;
}, 100);
});

A co ma do tego ta kaczka na zdjęciu? No jak to, przecież ukrywamy!
Swoją drogą to ciekawy kolaż wyszedł, jakby kaczka kreta udawała… 😉

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.