Jak usunąć emoji oraz graficzne emotikony w WordPress

20 września 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 0 komentarzy

Na wstępie małe wyjaśnienie co to są emoji. Nie każdy to wie, a emoji to nie to samo co emotikony. Emotikon to wyrażenie emocji poprzez wykorzystanie pisemnych znaków. Najpopularniejszy to :–) Oczywiście pisany z jednym myślnikiem, lecz na tej stronie wykorzystane są graficzne emotikony, czyli takie 🙂 które automatycznie wyświetlane są po wpisaniu stosownych znaczków.

Natomiast emoji (czyt. emodżi) to graficzne wyrażenie emocji, ale już w sposób bardziej dowolny. Czyli możemy mieć buźkę, której kapie ślinka, albo obrazek torcika lub wisienki.

Emotki, jak również emoji nie są potrzebne każdemu i nie pasują do każdej strony internetowej. Na ITB Vega mają zastosowanie, ponieważ jest to blog nie do końca techniczny, czyli autor może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego moglibyśmy zapragnąć usunąć emoji. Jest nim optymalizacja naszego WordPress’a. Jeśli ktoś dopieszcza stronę, może posunąć się nawet i do takich zabiegów jak usunięcie z kodu emoji. W ten sposób odchudzamy właśnie stronę internetową. Co prawda samo w sobie będzie to miało niewielki wpływ na przyspieszenie otwierania naszej witryny. Jednak w połączeniu z innymi technikami optymalizacji stron internetowych przyniesie to bardzo znaczące rezultaty.

W wersji WordPress 4.2 dodano wsparcie emoji dla starszych przeglądarek. Plik może nie jest duży, bo zajmuje około 10 KB, lecz zawsze to jest jakieś dodatkowe zapytanie HTTP. A jeśli w witrynie nagromadzi się dużo różnych zbędnych gratów (pliki JavaScript, ciężkie obrazki), to łącznie będzie to miało istotny wpływ na szybkość. Gdzieś tam na wsi mawiają, że ziarnko do ziarnka i … 😉

Jak usunąć emoji i graficzne emotikony

Możesz zrobić tak jak na tej stronie internetowej – graficzne emotikony działają, a emoji są wyłączone. Pierwszy kod usuwa właśnie same podstawowe buźki, natomiast ten duży poniżej jest od wycięcia emoji. Kod należy wkleić do pliku functions.php w naszym motywie.

// Usunięcie emotikonek
add_filter( 'option_use_smilies', '__return_false' );
// Usunięcie Emoji
function disable_emojis() {
remove_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );
remove_action( 'admin_print_scripts', 'print_emoji_detection_script' );
remove_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );
remove_action( 'admin_print_styles', 'print_emoji_styles' ); 
remove_filter( 'the_content_feed', 'wp_staticize_emoji' );
remove_filter( 'comment_text_rss', 'wp_staticize_emoji' ); 
remove_filter( 'wp_mail', 'wp_staticize_emoji_for_email' );
add_filter( 'tiny_mce_plugins', 'disable_emojis_tinymce' );
add_filter( 'wp_resource_hints', 'disable_emojis_remove_dns_prefetch', 10, 2 );
}
add_action( 'init', 'disable_emojis' );

function disable_emojis_tinymce( $plugins ) {
if ( is_array( $plugins ) ) {
return array_diff( $plugins, array( 'wpemoji' ) );
} else {
return array();
}
}

I na koniec rozwiązanie tradycyjnej zagadki – jak się ma zdjęcie do tematu tego pisania?
A ma się, i to bardzo! W końcu zdjęcie jest wyjątkowo emocjonujące, zwłaszcza dla panów 😉

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Wyszukiwarka Bing + AI = Coś niespotykanego!

Jest taki tort, który zwie się wyszukiwarki internetowe. Microsoft chciał chapnąć z niego większy kawałek. Zapewne firma widziała okazję na zmniejszenie dominacji Google. Na początku roku, bo to jakoś w lutym było, Microsoft ogłosił uruchomienie ChatGPT w swojej wyszukiwarce Bing. Oczywiście wszystko dostępne tylko we własnej przeglądarce Edge. Upłynęło kilka miesięcy, można ocenić skutki – co wyszło z tego połączenia?

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Google potwierdza – Jakość treści ma kluczowe znaczenie w SEO

Jak wynika z niedawnej dyskusji pomiędzy Johnem Muellerem i Garym Illyesem z zespołu Google Search Relations, jakość to krytyczny czynnik wpływający na niemal każdy aspekt wyszukiwania. Podczas niedawnego podcastu „Search Off the Record” oboje zagłębili się w rolę jakości we wszystkim, od indeksowania po ranking stron internetowych w wynikach szukania.

ChatGPT chory na demencję starczą?

ChatGPT chory na demencję starczą?

Z różnych stron świata użytkownicy ChatGPT donoszą o coraz gorszej jakości generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi. Wygląda to dosłownie tak, jakby AI po prostu głupiało. To jakby człowiek w pierwszym stadium otępienia starczego. Każdy, kto ma dość częstą sposobność do korzystania z ChatGPT mógł zauważyć tą słabnącą jakość odpowiedzi.

WordPress & AI

WordPress & AI

Sztuczna inteligencja wchodzi wszędzie gdzie się da. Wręcz pcha się, choć w sumie lepsze określenie to, że jest popychana, bo to ludzie ją wpychają. Powstały już generatory stron oparte o AI, gdzie określasz swój biznes, a automatyczny kreator w bardzo krótkim czasie przygotuje całą stronę. WordPress, jako najpopularniejszy na naszej planecie system CMS także ma dodatki AI.