Jak usunąć emoji oraz graficzne emotikony w WordPress

20 września 2018 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, WordPress | 0 komentarzy

Na wstępie małe wyjaśnienie co to są emoji. Nie każdy to wie, a emoji to nie to samo co emotikony. Emotikon to wyrażenie emocji poprzez wykorzystanie pisemnych znaków. Najpopularniejszy to :–) Oczywiście pisany z jednym myślnikiem, lecz na tej stronie wykorzystane są graficzne emotikony, czyli takie 🙂 które automatycznie wyświetlane są po wpisaniu stosownych znaczków.

Natomiast emoji (czyt. emodżi) to graficzne wyrażenie emocji, ale już w sposób bardziej dowolny. Czyli możemy mieć buźkę, której kapie ślinka, albo obrazek torcika lub wisienki.

Emotki, jak również emoji nie są potrzebne każdemu i nie pasują do każdej strony internetowej. Na ITB Vega mają zastosowanie, ponieważ jest to blog nie do końca techniczny, czyli autor może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego moglibyśmy zapragnąć usunąć emoji. Jest nim optymalizacja naszego WordPress’a. Jeśli ktoś dopieszcza stronę, może posunąć się nawet i do takich zabiegów jak usunięcie z kodu emoji. W ten sposób odchudzamy właśnie stronę internetową. Co prawda samo w sobie będzie to miało niewielki wpływ na przyspieszenie otwierania naszej witryny. Jednak w połączeniu z innymi technikami optymalizacji stron internetowych przyniesie to bardzo znaczące rezultaty.

W wersji WordPress 4.2 dodano wsparcie emoji dla starszych przeglądarek. Plik może nie jest duży, bo zajmuje około 10 KB, lecz zawsze to jest jakieś dodatkowe zapytanie HTTP. A jeśli w witrynie nagromadzi się dużo różnych zbędnych gratów (pliki JavaScript, ciężkie obrazki), to łącznie będzie to miało istotny wpływ na szybkość. Gdzieś tam na wsi mawiają, że ziarnko do ziarnka i … 😉

Jak usunąć emoji i graficzne emotikony

Możesz zrobić tak jak na tej stronie internetowej – graficzne emotikony działają, a emoji są wyłączone. Pierwszy kod usuwa właśnie same podstawowe buźki, natomiast ten duży poniżej jest od wycięcia emoji. Kod należy wkleić do pliku functions.php w naszym motywie.

// Usunięcie emotikonek
add_filter( 'option_use_smilies', '__return_false' );
// Usunięcie Emoji
function disable_emojis() {
remove_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );
remove_action( 'admin_print_scripts', 'print_emoji_detection_script' );
remove_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );
remove_action( 'admin_print_styles', 'print_emoji_styles' ); 
remove_filter( 'the_content_feed', 'wp_staticize_emoji' );
remove_filter( 'comment_text_rss', 'wp_staticize_emoji' ); 
remove_filter( 'wp_mail', 'wp_staticize_emoji_for_email' );
add_filter( 'tiny_mce_plugins', 'disable_emojis_tinymce' );
add_filter( 'wp_resource_hints', 'disable_emojis_remove_dns_prefetch', 10, 2 );
}
add_action( 'init', 'disable_emojis' );

function disable_emojis_tinymce( $plugins ) {
if ( is_array( $plugins ) ) {
return array_diff( $plugins, array( 'wpemoji' ) );
} else {
return array();
}
}

I na koniec rozwiązanie tradycyjnej zagadki – jak się ma zdjęcie do tematu tego pisania?
A ma się, i to bardzo! W końcu zdjęcie jest wyjątkowo emocjonujące, zwłaszcza dla panów 😉

Autor tekstu:

Autor tekstu:

Tomasz Bartosiewicz - Ojciec dyrektor

Ojciec bo pełni funkcję taty dla dwójki cudownych dusz, a dyrektor, bo jest szefem w ITB Vega 😉
Co mnie kręci: świat technologii oraz jak można go użytecznie wykorzystywać, maratony w basenie, wędrówki po starych górach, robienie zdjęć.
Mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale wykonuję sporo prac zdalnych. Jeśli szukasz kogoś do stworzenia strony internetowej lub do jej aktualizacji, zadzwoń, z przyjemnością porozmawiam o Twoich potrzebach
507 96 11 46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po godzinach

Empatia człowieka VS empatia sztucznej inteligencji

Empatia człowieka VS empatia sztucznej inteligencji

Dziś podczas pracy przy kodzie ChatGPT znowu zaczął mnie przepraszać za swoje pomyłki i tak mi się skojarzyło, jakie to AI jest kulturalne i nie ma przerostu ego. Jakiś czas temu wpadły mi w oko badania dotyczące poczucia empatii u swojego rozmówcy. Niestety nie pamiętam gdzie to wyczytałem, a chodziło o eksperyment, podczas którego grupę badanych osób skierowano na wywiad lekarski online. Część z lekarzy to byli ludzie z krwi i kości, a część AI wymodelowana pod tego typu działania. Badani oczywiście nie wiedzieli z kim mają do czynienia, a na koniec otrzymali ankietę do wypełnienia, w której były pytania również o empatię.

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Wielkie zmiany w pozycjonowaniu stron internetowych

Można to śmiało nazwać rewolucją, a zbliża się ona wielkimi krokami. Niektórzy spece od SEO zaczynają to zauważać i czasami gdzieś w sieci można spotkać ciekawe analizy. Wynika z nich, że strony www, którymi się opiekują piszący, przyciągają duży ruch, który jest niewspółmiernie wielki do środków jakie włożono w linkowanie. I to jest najbardziej zaskakujące, ten stosunek działań do efektów, zwłaszcza pod kątem linkowania.

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Ghost in the Machine, IBM NorthPole, zasobożerność procesów myślowych i kreatywność sztucznej inteligencji

Tytuł wpisu to zbiór tematów, które przy niedzieli mnie naszyły, a że pod czaszką kipi kreatywność, to pozwalam jej się wydostać przy pomocy klawiatury. A i że kocham muzykę wszelkiej maści, to dziś się też podzielę pewnym smacznym kąskiem, który idealnie pasuje do mojego pisania o sztucznej inteligencji i jej zagrożeniach wynikających z jej rozwoju, bo i o tym też wspomnę.

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Przyszłość WordPress, czyli najpopularniejszego systemu CMS na planecie Ziemia

Zastanawiasz się może nad przyszłością WordPress’a? Pewnie nie. No chyba, że twój biznes oparty jest o tworzenie lub obsługę stron internetowych i czasami sprawdzasz czy twoje narzędzia mają potencjał w przyszłości. Albo może jesteś amatorem, który dzierga strony wieczorowo i sprawdzasz czy ten WordPress jeszcze długo pociągnie. A może ktoś Ci stawia stronę na WordPress’ie i chcesz dowiedzieć się czy długo ona podziała? Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością WordPress’a to zapraszam do lektury.

CSS before i after dla Google są za ścianą

CSS before i after dla Google są za ścianą

Na oficjalnym profilu Google na platformie X pojawił się wpis „Zalecamy, aby nie dodawać znaczących treści ani symboli za pomocą pseudoelementów CSS ::before i ::after”. Spece z Google stwierdzają, że takie treści nie mogą być wykorzystywane do indeksowania stron. Jako ciekawostkę można dodać, że nie jest to zmiana w działaniu wyszukiwarki Google. Została ona po prostu wspomniana w dokumentacji.