Test my site with Google

15 listopada 2017 | Po godzinach - Wszystkie wpisy, Poradnik | 1 komentarz

Jakiś czas temu pisałem o narzędziach od Google służących do oceny działania stron internetowych. Odświeżam temat, ponieważ wczoraj w przeglądarce Chrome pojawiło się okienko zachęcające do przetestowania szybkości działania witryny internetowej.

Oczywiście skorzystałem z zachęty, wpisałem adres firmowej strony i poczekałem chwilę na wyniki. Nie trwało to długo, może z minutę, a moim oczom ukazała się informacja:

blank

Usługa, którą Google teraz promuje to testmysite.withgoogle.com.
Oczywiście duma mnie rozpiera 😉 ale co wnosi ta nowa usługa od Google?
Wg mnie i dużo i mało, a zależy to od osoby, która skorzysta z tej usługi.
Dużo, ponieważ zwraca uwagę właścicieli stron na kwestie działania witryn, czyli na ich dobre przygotowanie. Ale mało, bo konkrety techniczne dotyczące mankamentów strony internetowej w dalszym ciągu lepiej jest przeglądać w PageSpeed Insights.

Podejrzewam, że ludzie z Google zauważyli, że dla zwykłego użytkownika, czyli tego, który nie zajmuje się tworzeniem stron, prostsze w odbiorze i zrozumieniu będzie podanie czasu ładowania strony, zamiast wyświetlania technicznych jej aspektów. A tak właśnie poprzednio wyglądała analiza, gdzie otrzymaliśmy atrakcyjną wizualnie punktację z zakresu od 0 do 100 oraz wyjaśnienia, które techniczne zagadnienia analizowanej strony internetowej są do skorygowania.

Po godzinach

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Google Bard, Chat GPT-4 oraz zmyślone sztuczne inteligencje

Temat AI jest wszędzie, w mojej pracy także się pojawił. Testowałem ChatGPT-4 na różne sposoby, jednym z nich było wydobycie informacji o innych sztucznych inteligencjach. Wyszło bardzo wesoło, można podładować swoje akumulatory 😉

Tajemnica Nabu – Gra audio

Tajemnica Nabu – Gra audio

Zapraszam do posmakowania innej formy gier na komputerze – do zatopienia się w świat dźwięku. Gra audio to taka forma zabawy,  gdzie zamiast wpatrywania się w ekran słuchasz i budujesz scenę w wyobraźni.

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Co warto poprawić w sklepie internetowym?

Temat dotyczy poprawy sklepu internetowego, jak więc możesz się domyślać chodzi o zwiększenie sprzedaży. Pytanie, które się za tym czai to – czy tylko reklama jest ważna? A może są czynniki w samej budowie sklepu internetowego, które hamują sprzedaż lub odstraszają klientów?

Prawidłowa postawa przy komputerze

Prawidłowa postawa przy komputerze

Przy biurku siedzę już całkiem długo, w tym roku bliżej mi będzie do pięćdziesiątki niż czterdziestki, a że jestem ciekawskie jajo, więc coś tam już zdążyłem przetestować w tym temacie. Może komuś się przyda, choćby aby przekonać się jakie są możliwości w tym temacie.

1 komentarz

 1. Anton

  no wreszcie ktoś pomyślał, bo technicznymi dyrdymałami to ludzi odstraszali,
  tylko bym tu bardzo mocno podkreślił jedną rzecz,
  że test obejmuje szybkość na komórkach!
  czyli wynik ITB Vega jest bardzo bardzo dobry 🙂
  a swoją drogą to pokazuje w którą stronę świat zmierza – internet przenosi się na komórki…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *